Межсетевой экран Juniper SRX1500-DC
SKU
SRX1500-DC
6 083 688,00 KZT
EAN: 11294
GPL price:
Состояние: Новое
Наличие: Доступен под заказ
Срок поставки: 25-35 дней
SRX1500 with 16x1G, 4x10G (SFP+) on-board ports, 1x DC PSU and 120GB SSD
Specification
SRX1500
Total onboard ports
16x1GbE and 4x10GbE
Onboard RJ-45 ports
12x1GbE
Onboard SFP transceiver ports
4x1GbE
Onboard SFP+ ports
4x10GbE
Out-of-Band (OOB) management ports
1x1GbE
Dedicated high availability (HA) ports
1x1GbE (SFP)
PIM slots
2
Console (RJ-45 + miniUSB)
1
USB 2.0 ports (type A)
1
System memory (RAM)
16 GB
Primary boot storage (mSATA)
16 GB
Secondary storage (SSD)
120 GB
Route table size (RIB/FIB) (IPv4 or IPv6)
2 million / 1 million
Form factor
1 U
Maximum concurrent sessions (IPv4 or IPv6)
Size (WxHxD)
44.45 x 46.22 x 4.44 cm
Weight
7.30 kg
Redundant PSU
1+1
Power supply
AC/DC (external)
Average power consumption
150 W
Average heat dissipation
614 BTU / hour
Maximum current consumption
8A (for AC PSU) ; 20A (for DC PSU)
Maximum security policies
16 000
Connections per second
NAT rules
Media access control (MAC) table size
IPsec VPN tunnels
GRE tunnels
Maximum security zones
512
Maximum virtual router
512
Maximum inrush current
50A by 1 AC cycle