Межсетевой экран Juniper SRX1500-SYS-JE-AC
SKU
SRX1500-SYS-JE-AC
5 239 000,00 KZT
EAN: 11309
GPL price:
Состояние: Новое
Наличие: Доступен под заказ
Срок поставки: 25-35 дней
Specification
SRX1500
Total onboard ports
16x1GbE and 4x10GbE
Onboard RJ-45 ports
12x1GbE
Onboard small form-factor pluggable (SFP) transceiver ports
4x1GbE
Onboard SFP+ ports
4x10GbE
Out-of-Band (OOB) management ports
1x1GbE
Dedicated high availability (HA) ports 1x1GbE (SFP)
1x1GbE (SFP)
PIM slots
2
Console (RJ-45 + miniUSB)
1
USB 2.0 ports (type A)
1
System memory (RAM)
16 GB
Primary boot storage (mSATA)
16 GB
Secondary storage (SSD)
100 GB
Form factor
1U
Size (WxHxD)
17.5 x 1.75 x 18.2 in
(44.45 x 4.44 x 46.22 cm)
Weight (device and PSU)
16.1 lb (7.30 kg)
Redundant PSU
1+1
Power supply
AC/DC (external)
Average power consumption
150 W
Average heat dissipation
614 BTU / hour
Maximum current consumption
8A (for AC PSU);
20A (for DC PSU)
Maximum inrush current
50A by 1 AC cycle
Acoustic noise level
66.5dBA
Airflow/cooling
Front to back
Operating temperature
32° to 104° F
(0° to 40° C)
Nonoperating temperature
4° to 158° F
(-20° to 70° C)
Operating humidity
10% to 90%
noncondensing
Nonoperating humidity
5% to 95%