Межсетевой экран Juniper SRX4200-SYS-JB-DC
SKU
SRX4200-SYS-JB-DC
21 143 990,40 KZT
EAN: 11316
GPL price:
Состояние: Новое
Наличие: Доступен под заказ
Срок поставки: 25-35 дней
Connectivity
SRX4200
Total onboard ports
8x1GbE/10GbE
Onboard small form-factor pluggable plus (SFP+) transceiver ports
8x1GbE/10GbE
Out-of-Band (OOB) management ports
1x1GbE
Dedicated high availability (HA) ports
2x1GbE/10GbE (SFP/SFP+)
Console (RJ-45)
1
USB 2.0 ports (type A)
2
Memory and Storage
System memory (RAM)
64 GB
Secondary storage (SSD)
240 GB with 1+1 RAID
Dimensions and Power
Form factor
1 U
Size (WxHxD)
17.48 x 1.7.x.25 in (44.39 x 4.31 x 63.5 cm)
Weight (device and PSU)
Chassis with two AC power supplies: 29 lb (13.15 kg)
Chassis with two DC power supplies: 28.9 lb (13.06 kg) Chassis with package for shipping:
47.5 lb (21.54 kg)
Redundant PSU
1+1
Power supply
2x 650 W redundant AC-DC/DC-DC PSU
Average power consumption
200 W
Average heat dissipation
685 BTU / hour
Maximum current consumption
4A (for 110 V AC power) 2A (for 220 V AC power) 9A (for -48 V DC power)
Maximum inrush current
50 A by 1 AC cycle
Acoustic noise level
70 dBA
Airflow/cooling
Front to back
Operating temperature
32° to 104° F (0° to 40° C)
Operating humidity
5% to 90% noncondensing